אכילה רגשית - דייט לילי עם המקרר

 

מירי (שם בדוי) , היא לקוחה חדשה שלי. היא מהנשים שעושות הכל, הוונדרוומן הללו. אישה בעלת קריירה מצליחה, אמא מדהימה ואישה אוהבת.

 

כל יום אצלה מתחיל ב5 בבוקר עם איתי הקטן שמסרב לחזור לישון, ונמשך עד השעות הקטנות של הלילה. היום עובר לו בן הגשת מסמכים, קיום פגישות עסקים חשובות, דרך בכיו של איתי, שטיפת כילים והכנת ארוחות ערב.

 

כן, מירי עושה הכל, הדבר היחיד שהיא לא עושה זה לתת גם לעצמה. פרט לסוף היום, שם היא מוצאת את הדרך הקלה ביותר לתת לעצמה, היא והמקרר, בדייט פרטי מלווה במוזיקת תסכול.

 

כמה קשה להיות אישה, כל פעם אני חושבת מחדש. הג'גלינג הזה שאנחנו עושות כדי לגרום להכל לתקתק ולהצליח. אותו ג'גלינג שמבלי לשים לב, אנחנו שוכחות שגם הוא גובה מחיר..

 

ישבתי  עם מירי בפגישה, ולמרות שציפתה שאכתוב לה תפריט ושאנחה אותה לספור קלוריות, היא הופתעה, שהמשימות שלה היו אחרות לגמריי.. היא יצאה עם דף בו היתה הנחיה אחת, ברורה מאוד - להרשם לחוג ציור.

 

מסתבר שמירי, אהבה פעם לצייר, ומסתבר שהיא היתה גם ממש טובה בזה, אך כשהתחילה את החיים של "המבוגרים", יחד עם כל העבודה והילדים, הציור שכל כך אהבה לעשות, נעלם.

 

זה לא הדבר היחיד שנעלם.  גם ה- "לבשל לעצמה אוכל שאוהבת", נעלם, גם ה-"ארוחות  הכיפיות בנחת עם בעלה" נעלמו, וגם נעלמה ההליכה שהיתה משלבת בערבים כדי לנקות את הראש ולנשום אוויר.


הרבה דברים שהיתה נוהגת להעניק לעצמה, נעלמו. למרות שהיו הרבה הנחיות תזונתיות שהיה אפשר לתת למירי, אני החלטתי לתת לה הנחיה פשוטה מאוד- למצוא דרך בה היא תתחיל להעניק לעצמה. דבר אחד בו היא  לא תשים את עצמה אחרונה בתור. כששאלתי אותה מה יהיה הדבר הזה שתוכל להעניק לעצמה, היא אמרה להרשם לחוג ציור.

 

שבוע לאחר מכן, מירי הגיעה, אך 2 קילו ממנה לא הצטרפו לפגישה..

 

אכילה רגשית - איזה צמד מילים מפוצץ. לכולם יש את זה. חלק גדול מודעים לזה, אבל מה שהם לא יודעים, זה שלאכילה הרגשית, יש כוונה חיובית.

 

נשמע מוזר לא? אבל לאכילה רגשית יש כוונה חיובית - למסך על רגש שלילי. לפעמים אנחנו מודעות לרגש ולפעמים לא. מה שבטוח, זה שרגש שלילי לא נעים להרגיש, ואין ספק שלאכול שוקולד זה מאוד נעים. אז זה מסתדר טוב, לפחות לכמה דקות.

 

במקרה של מירי, הדייט הלילי שלה עם המקרר שיחק תפקיד חשוב מאוד בחייה, אלו היו הכמה דקות הקטנות שהעניקה לעצמה. הזמן להיות לבד ולעשות מה שבאמת בא לה, בלי שיגידו לה מה לעשות, בלי שתצטרך לעשות מליון דברים בבת אחת. פשוט להיות שם.

ברגע שמירי מצאה דרך אחרת להעניק לעצמה, היא פחות היתה צריכה את הדייט הזה.

 

כמובן שהאכילה הרגשית של מירי רחוקה מלהגמר בחוג ציור, ויש לנו עוד דרך ארוכה, לזהות את המקומות השונים בהם לאכילה של מירי יש תפקיד אחר לגמרי מ-"למלא את הבטן כשרעבים".

 

אבל אין ספק שזו התחלה טובה.

 

מירי היא דוגמא לנשים רבות ששכחו להתחשב בעצמן, נשים ששכחו שגם להן יש צרכים ורצונות, שכדאי להקשיב להם.

האכילה היא הדרך הלא אפקטיבית להעניק ולהחליף את מה שחסר.

 

אז אם גם לכן, יש דייט לילי עם המקרר, נסו להקשיב בדייט הזה, ולהבין, מדוע התכנסנו כאן היום.

:)

סיגלית,

מנהלת מותר לי.

Please reload

Please reload

טלפון  : 055-8817052

אימייל : contact@mutarli.co.il

|

מותר לי - החברה היחידה
בתחום התזונה והדיאטה
בעלת
תו אמון הציבור

למותר לי יש את תו אמון הציבור